Światła do jazdy dziennej Magneti Marelli 

Zestawy profesjonalnych Ledów to oszczędność

paliwa, żarówek, alternatora i akumulatora.

Na światła udzielamy aż 24 miesięcznej gwarancji !

Lampy posiadają automat, czyli po przekręceniu

kluczyka  w stacyjce zapalają się automatycznie,

natomiast po włączeniu świateł mijania - gasną.

Bez problemu, bez ingerencji w elektronikę,

bez modyfikacji wyprodukowane w EU 

- produkt uniwersalny,
- automatyczny włącznik,
- homologacja E9 oraz RL00 (oznaczenia na lampach),
- światła są w pełni wodoszczelne,
- w skład kompletu wchodzą: 2 sztuki świateł do jazdy dziennej, okablowanie dokument zakupu (paragon lub faktura VAT) oraz gwarancja i instrukcja montażu.
- możliwość zastosowania w samochodach osobowych (12V) oraz ciężarowych (24V),
- światła mają wbudowany EMC emulator który nie wprowadzą zakłóceń na urządzenia zamontowane w samochodzie – w szczególności radio samochodowe i inne odbiorniki falowe
- posiadają wbudowane zabezpieczenie, które chroni produkt przed niewłaściwym podłączeniem,

Producenci samochodów coraz częściej wyposażają auta w dodatkowe światła LED służące do jazdy dziennej tzw. DRL (Daytime Running Lights). Zapanowała tez niewątpliwie moda na montaż tego rodzaju oświetlenia w starszych pojazdach. Jak wykazują najnowsze badania laboratoryjne znaczących producentów systemów oświetlenia w branży Automotive - nie jest to wyłącznie podyktowane chęcią upiększenia auta, ale działanie mające na celu uzyskanie oszczędności w trakcie jego codziennego użytkowania

EKONOMIA I UNIWERSALNOŚĆ
Komplet zwykłych żarówek halogenowych, stosowanych w światłach mijania zużywa około 100-150W. Komplet 2 lamp jazdy dziennej firmy Magneti Marelli, wykonanych z wykorzystaniem najnowszej generacji diod LED zużywa do 9W, co jest niewątpliwie doskonałym wynikiem wśród wszystkich znaczących producentów tego rodzaju oświetlenia. Dodatkowo żywotność diod LED, zastosowanych w zestawie dochodzi nawet do 100.000 godzin nieprzerwanej pracy, czyli kilkunastokrotnie więcej od standardowych żarówek. Przekłada się to natychmiast na zmniejszenie zużycia paliwa o ok. 0,25L/100km, bo tyle spala samochód poruszający się z włączonymi światłami mijania. Lampy jazdy dziennej nie maja praktycznie wpływu na wielkość spalania samochodu, a ich użytkowanie jest w zasadzie bezobsługowe. Szeroki zakres opcji zasilania prądem zestawu lamp do jazdy dziennej  firmy Magneti Marelli (12/24V) daje im duża uniwersalność zastosowań (auta osobowe, dostawcze i ciężarowe).

BEZPIECZEŃSTWO - BĄDŹ WIDOCZNY
Według rozporządzenia Komisji Europejskiej ECE R87 wszystkie nowe modele samochodów osobowych, które uzyskały
homologacje po 01.01.2011 musza obowiązkowo być wyposażone fabrycznie w światła jazdy dziennej. Doskonała widoczność samochodu w zestawie lamp do jazdy dziennej firmy Magneti Marelli zapewniają diody LED, które emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, bo aż 6000 stopni Kelvina. Takie światło odcina się wyraźnie od
naturalnego światła słonecznego i nie oślepia. Jasna, biała barwa gwarantuje, ze prowadzony przez nas samochód jest zauważalny już z dużej odległości dla innych uczestników ruchu drogowego. Samochód wyposażony w światła jazdy dziennej DRL może przy dobrej widoczności używać je w ciągu dnia jako podstawowego oświetlenia.

JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWIE?
W tym przypadku musimy być bardzo ostrożni, bo aby tego rodzaju światła były legalnie użytkowane należy spełnić kilka
warunków. Obecne na rynku tanie zestawy, sprzedawane jako lampy do jazdy dziennej często nie maja wymaganych przez prawo cech i certyfikatów. Przede wszystkim podejmując decyzje o zakupie tego rodzaju świateł należy zwrócić uwagę, czy posiadają one HOMOLOGACJE. Jej numer E wraz z kodem identyfikacyjnym kraju w którym wystawiono certyfikat powinien zawsze znajdować się na szkle lamp DRL. Wybierać należy wyłącznie światła dzienne dopuszczone do użytkowania z wyraźnym, nieusuwalnym i widocznym po zamontowaniu oznakowaniem na kloszu reflektora w postaci liter RL wraz z numerem wersji regulaminu, na podstawie którego został wystawiony certyfikat. Minimalna wymagana przez europejskie przepisy homologacyjne powierzchnia świetlna każdej z lamp dziennych powinna wynosić 25cm². Zestaw lamp do jazdy dziennej LED firmy Magneti Marelli oczywiście posiada wszystkie wymienione i wymagane prawem cechy produktu.

SYSTEM STANDBY
Światła DRL wg prawa powinny załączać się automatycznie i w takim standardzie działają światła jazdy dziennej firmy Magneti Marelli. Zastosowany w tym zestawie układ elektroniczny „uśpienia”- STANDBY włącza reflektory DRL wraz z rozruchem pojazdu i pojawieniem się odpowiedniej wartości napięcia w układzie elektrycznym oraz automatycznie wyłącza światła dzienne po uruchomieniu przez użytkownika świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych.

 

14 lipca 2016

POWRÓT

SKLEP: 

MOTORYZACYJNY

MOTOCYKLOWY

ROWEROWY

WIELOBRANŻOWY

 

42-253 JANÓW

UL. LELOWSKA 1 

 

GODZINY OTWARCIA

 

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK: 8:30-17:30

SOBOTA:

8:30-15:00

Tel. 602 147 765

Copyright 2018 MOTOGUM